Tabletki na odchudzanie – które z nich są skuteczne?

106Preparaty wspomagające odchudzanie pojawiają się, jak grzyby po deszczu. Jedne z nich mają pomóc w pozbyciu się oponki z brzucha, drugie poskromić nadmierny apetyt. Mimo licznych artykułów poruszających temat ich wątpliwej skuteczności nadal cieszą się ogromną popularnością. Szacuje się, że na suplementy diety wspomagające utratę wagi wydajemy ok. 100 mln złotych rocznie!!! Zanim dołożymy do tej kwoty kolejną złotówkę zastanówmy się, które tabletki na odchudzanie warto kupić.

Tabletki na odchudzanie – które z nich są skuteczne?

Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek preparatu, sprawdź skład i upewnij się czy jego działanie jest bezpieczne. Wbrew pozorom, nawet naturalne suplementy diety mogą wywoływać skutki uboczne! Bóle brzucha, nudności, wymioty – to tyle niektóre z nich i to w dodatku te najmniej niebezpieczne! Zwróć uwagę również na to, czy tabletki posiadają stosowne certyfikaty zgodne z zalecaniami UE. Nie kupuj preparatów z niesprawdzonego źródła, a do obietnic producenta podchodź z dystansem. Przecież dobrze wiesz, że utrata 10 kilogramów w miesiąc jest niemożliwa! A nawet jeśli, to na pewno niezdrowa i na 99% zakończy się efektem jojo! Zastanów się czy chcesz schudnąć zdrowo i bezpiecznie, czy szybko i bezskutecznie? Utrata nadwagi to kwestia czasu i samozaparcia. Dla kilku nadprogramowych kilogramów nie warto ryzykować zdrowia, a tym bardziej życia!107

Większość skutecznych i bezpiecznych suplementów diety zawiera w składzie naturalne wyciągi roślinne. O odchudzających właściwościach niektórych z nich wiadomo już od zarania dziejów. Część z nich pochodzi z odległych od nas krajów – Chin, Indii, Afryki czy Ameryki Południowej. W wielu preparatach znajdziemy ekstrakt z zielonej herbaty, który oczyszcza organizm z toksyn oraz przyspiesza przemianę materii. Dużą skutecznością w walce z nadwagą wykazuje również błonnik, który usprawnia pracę jelit oraz zmniejsza łaknienie. Ogromnym uznaniem cieszą się ostre przyprawy. Dodatkowo do popularnych substancji spalających tłuszcz zalicza się wyciąg z afrykańskiego mango, jagody acai, jagody goji, ekstrakt z zielonej kawy oraz l-karnitynę.

Tabletki na odchudzanie to nie wszystko!

108Pamiętajcie o tym, że tabletki na odchudzanie to nie wszystko! Bez diety i aktywności fizycznej nie mamy szans na sukces. Przed zakupem konkretnego suplementu diety warto zapoznać się z opiniami na jego temat, które bez problemu można znaleźć w Internecie. Opinie dietetyków oraz specjalistów z zakresu zdrowego odżywiania będą równie cenne. Musisz wiedzieć o tym, że na początku walki o szczupłą sylwetkę pozbywamy się nadmiaru wody z organizm!  Dlatego na pierwsze spadki wagi patrz z przymrużeniem oka.

Prawdzie odchudzanie zaczyna się dopiero po upływie dwóch tygodni od rozpoczęcia diety!!! Wówczas organizm zaczyna sięgać po zapasy energii zgromadzone w tkance tłuszczowej!!! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *